Skalniak, mgr inż Jan Anyszka
ul. Kryzysowa 18a, 91-867 Łódź, Tel.: +48 600 832 748

Pielęgnacja i ochrona roślin

Odpowiednia opieka nad zielenią

W firmie Skalniak w Łodzi możecie Państwo skorzystać z usług, w których skład wchodzą ochrona i pielęgnacja roślin. Oferujemy kompleksowe utrzymanie ogrodów i terenów zielonych, jak również doraźne usługi, np. na prześwietlanie drzew i krzewów, strzyżenie trawnika i inne. Dzięki nam przekonacie się Państwo, że nie musicie poświęcać swemu ogrodowi wiele czasu, aby cieszyć się jego pięknem każdego dnia.

W ramach profesjonalnej pielęgnacji wykonujemy szereg działań, takich jak:

- likwidacje zachwaszczeń,
- strzyżenie, nawożenie, wertykulacje i aeracje trawników,
- prześwietlanie drzew i krzewów,
- opryski profilaktyczne i ochronne,
- rekultywacje gruntu pod rośliny.

Likwidacja zachwaszczeń

W ramach usług ogrodniczych oferujemy profesjonalne odchwaszczanie terenu. Systematyczne usuwanie chwastów jest konieczne, ponieważ delikatne odmiany kwiatów i krzewów ogrodowych mogą zostać przez nie zdominowane. Eliminujemy je poprzez pielenie, a po środki chemiczne sięgamy tylko szczególnych przypadkach, ponieważ prowadzą one do wyjałowienia gleby. Pielenie przeprowadza się systematycznie, od wiosny do jesieni. Wiemy, że każda roślina powinna być chroniona w inny sposób, przed różnymi rodzajami chwastów. Zapobiega im również ściółkowanie (np. korą, igliwiem, zrębkami drzewnymi).

Profesjonalne wypielęgnowanie trawnika

Oferujemy pielęgnację trawników, poprzez koszenie, nawożenie, wertykulację czy aerację. Dysponujemy niezbędnym, profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu Państwa ogród będzie zachwycał przez cały sezon. Aerację przeprowadza się w celu napowietrzenia trawnika. Taki zabieg zwiększa wymianę powietrza w glebie spulchniając ją, ułatwia dostęp wody do korzeni i pobudza trawę do rozwoju. Wertykulacja natomiast oznacza pionowe cięcie darni w celu usunięcia odpadów oraz szczątków trawy, która już obumarła. Wertykulacja i aeracja są szczególnie zalecane trawnikom intensywnie użytkowanym.

Prześwietlanie drzew i krzewów

Pielęgnacja i ochrona roślinna w biurze projektowania ogrodów Skalniak obejmuje także fachowe prześwietlanie drzew i krzewów ogrodowych. Dzięki sezonowemu zabiegowi przerzedzania gałęzi uzyskujemy ładniejszy kształt drzewa lub krzewu, ale także stymulujemy je do bardziej efektywnego wzrostu i owocowania w nadchodzącym sezonie. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, który nie zniszczy żadnej rośliny.

Opryski i rekultywacja służące ochronie

Oczywiście, aby jak najdłużej cieszyć się pięknem otaczającej zieleni, trzeba należycie regularnie pielęgnować każdą roślinę oraz chronić je przed czynnikami degradującymi. Odpowiednie opryski sezonowe pozwolą zadbać o jej dobrą kondycję, ochronę i odporność na szkodniki, takie jak mszyce, przędziorki czy zwójkówki. Natomiast w ramach rekultywacji oferujemy prace przywracające kolorowy, schludny i efektowny wygląd trawnikom, rabatom, drzewom oraz krzewom.

Polecamy powierzenie działań pielęgnujących rośliny w ręce doświadczonej firmy, która doskonale zna się na swoim fachu. Zapraszamy do kontaktu z firmą Skalniak w Łodzi.