Skalniak, mgr inż Jan Anyszka
ul. Kryzysowa 18a, 91-867 Łódź, Tel.: +48 600 832 748

Mała architektura i elementy infrastruktury

Tworzymy elementy infrastruktury ogrodowej takie jak :

- ścieżki ogrodowe, podjazdy dla ruchu kołowego
- murki oporowe, schody, tarasy, pomosty
- grille, kuchnie ogrodowe, altany
- instalacje elektryczne - w tym oświetleniowe
- ogrodzenia itp

Korzystamy przy ich budowie z wysokiej jakości materiałów: naturalnych kamieni, żwirów, drewna, kostki granitowej i betonowej itd.

Ścieżki i podjazdy

Miejsca, po których poruszamy się wśród zieleni to bardzo ważne elementy infrastruktury ogrodu. Warto poświęcić trochę uwagi ich projektowaniu i aranżacji, aby nie tylko prawidłowo spełniały swoje funkcje, ale także doskonale wpisywały się w estetykę i układ kompozycyjny całości. Usługi ogrodnicze Skalniak obejmują także kompleksowe przygotowanie ścieżek dla pieszych i podjazdów na wszelkiego rodzaju terenach zielonych. Realizujemy zlecenia od Klientów z Łodzi i okolic. Warto zwrócić uwagę na to, aby ścieżki, po których będziemy docierać do najważniejszych punktów ogrodu były wykonane z materiałów mrozoodpornych i antypoślizgowych. Oprócz kostki brukowej doskonale sprawdzają się również kamień, żwir, klinkier, drewno.

Murki, schody, tarasy

Podczas projektowania ogrodów chętnie sięgamy po kamień naturalny, który jest funkcjonalny i dekoracyjny. Wykonujemy z niego murki oporowe dla rabat, schody, wykończenia oczek wodnych, ogrodzenia, okładziny czy nawierzchnie. Kamieniem można także wykończyć nawierzchnię tarasu. Murki schody i tarasy projektujemy także z wykorzystaniem drewna oraz materiałów betonowych.

Grille i altany

Mała architektura w przydomowym ogrodzie to przede wszystkim grille, altany, miejsca do wypoczynku. Wykorzystując naturalne i wytrzymałe materiały tworzymy elementy infrastruktury ogrodu, które utrzymują spójność kompozycji. Wznosimy oryginalne altany drewniane, pergole, murowane grille, paleniska do ognisk, podesty i tarasy, fontanny i wiele innych elementów małej architektury, dzięki którym Państwa ogrody staną się ciekawsze i bardziej funkcjonalne.

Oświetlenie i ogrodzenia

Projektowanie ogrodów obejmuje również rozmieszczenie oświetlenia. Montaż instalacji elektrycznej przeprowadza się na początkowym etapie aranżacji działki. Warto zainwestować w energooszczędne źródła światła oraz możliwość uruchamiania oświetlenia w wybranych obszarach działki. Doświetlony po zmroku ogród prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Pozwala spędzać czas na działce wieczorami, a dodatkowo zniechęca nieproszonych gości przed wejściem na posesję. Projektując oświetlenie z pewnością warto skierować je na furtkę i drzwi wejściowe, miejsce do grillowania i wypoczynku, ścieżki, elewację domu, ogrodzenie, a także rośliny lub efektowne elementy małej architektury.