Skalniak, mgr inż Jan Anyszka
ul. Kryzysowa 18a, 91-867 Łódź, Tel.: +48 600 832 748

Budowa obiektów wodnych

Wykonujemy:

  1. różnego typu oczka wodne
  2. strumienie
  3. kaskady, wodospady
  4. stawy kąpielowe
Do prac wykorzystujemy najwyższej jakości materiały - folie EPDM firmy Firestone, a także pompy i systemy filtracji firmy OASE. Gwarantujemy pełną realizacje prac, łącznie z dopełnieniem wszelkich formalności projektowych i urzędowych.

Wszelkiego rodzaju obiekty wodne doskonale urozmaicają aranżacje ogrodów zarówno tradycyjnych, jak i tych utrzymanych w nowoczesnym stylu.

Oczka wodne

Budowa oczek wodnych to zadanie, które warto zlecić firmie zajmującej się projektowaniem ogrodów. Oczko wodne w ogrodzie może mieć dowolny kształt. Po jego wytyczeniu wykonujemy wykop, zawsze nieco głębszy niż przewidywana głębokość zbiornika. Wokół niecki wykopuje się rowek, który po wypełnieniu żwirem będzie zapobiegał przesiąkaniu wody do gruntu. Dno uszczelniamy specjalistyczną folią kauczukową EPDM marki Firestone - odporną na uszkodzenia mechaniczne, przyjazną dla środowiska i wyjątkowo trwałą. Dno zbiornika zasypuje się piaskiem lub wykłada włókniną dla dokładniejszego zabezpieczenia folii. Na dno trafia pompa, a całość zostaje zamaskowana np. kamieniami i żwirem. Wokół brzegów oczka wodnego warto wysypać żyzną glebę i posadzić atrakcyjne rośliny.

Strumienie ogrodowe

Inwestorzy zakładający duże ogrody mogą pozwolić sobie na założenie strumienia ogrodowego. Wówczas z ziemi formujemy łagodne wzniesienie, na które kierujemy wodę ze zbiornika. Dno strumienia uszczelniamy podobnie jak dno oczka lub wodospadu.

Wodospady i kaskady

Podczas budowy oczka wodnego można uformować kaskadę. Warto wykorzystać do tego ziemię wykopaną podczas przygotowywania zbiornika. Kaskadę również należy wyłożyć folią EPDM. Całość wykańczamy np. łupkami kamiennymi mocowanymi na zaprawę betonową, oczywiście tak, aby nie było widać łączeń. Podczas budowania kaskady trzeba też prawidłowo zabezpieczyć i zamaskować przewód wodny zasilający wodospad oraz filtr.

Stawy kąpielowe

Coraz więcej klientów decyduje się na stawy kąpielowe - ekologiczną formę basenu rekreacyjnego, która jednocześnie sprawdza się jako element dekoracyjny ogrodu. W pracowni Skalniak w Łodzi oferujemy kompleksową obsługę w zakresie tworzenia stawów kąpielowych, od projektu, po realizację. Dobrze zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami staw nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Profesjonalny system filtrów zapewnia czystą, zdatną do kąpieli wodę. Więcej szczegółów na temat budowy stawów, oczek wodnych i innych usług ogrodniczych znajdziecie Państwo w firmie Skalniak w Łodzi. Zapraszamy!