Skalniak, mgr inż Jan Anyszka
ul. Kryzysowa 18a, 91-867 Łódź, Tel.: +48 600 832 748

Modernizacja terenów zielonych i ogrodów zagospodarowanych

W firmie Skalniak w Łodzi oferujemy projektowanie ogrodów i usługi ogrodnicze na terenach już zagospodarowanych, wymagających modernizacji. Przeprowadzamy prace związane m.in. z prześwietlaniem, przesadzaniem drzew i krzewów, kształtowaniem terenu, rozmieszczaniem rabat i trawników itd.

Jeżeli kupiliście Państwo dom z ogrodem lub chcecie dokonać określonych zmian na działce, która od lat wygląda tak samo, zdecydujcie się na modernizację ogrodu z pomocą fachowców. W przypadku terenów już zagospodarowanych zielenią pojawia się problem: od czego zacząć. Dobrze jest także przygotować wstępny plan lub listę oczekiwań, które miałaby spełniać odświeżona działka. Projektowanie ogrodów doskonale sprawdza się również w przypadku nadawania nowego wizerunku zielonym terenom rekreacyjnym.

Ogród do odnowienia

Przede wszystkim należy zacząć od oceny stanu roślin w ogrodzie. Na tym etapie warto zdecydować, które rośliny mogą zostać na swoich miejscach, które należy przesadzić, a które niestety usunąć. Warto wziąć pod uwagę, czy prace nad modernizacją ogrodu będą wymagały ciężkiego sprzętu. Jeśli tak, należy liczyć się z koniecznością odnowy trawnika.

Przeprowadzając usługi ogrodnicze w ramach modernizacji sprawdzamy, w jakim stanie jest gleba. Jeżeli wymaga użyźnienia, nawozimy ziemi urodzajnej. Kontrolujemy również stan terenu, czy nie tworzą się kałuże oraz czy spadki terenu przebiegają we właściwym kierunku, tj. od domu w stronę ogrodzenia. Następnie sporządzamy listę elementów małej architektury, które klient chciałby mieć w swoim odnowionym ogrodzie (grille, altany, miejsce zabaw dla dzieci, kompostownik, oczka wodne, miejsca na ognisko itp.). Rozplanowując je dopasowujemy kolorystykę wykorzystanych materiałów do wyglądu domu.

Na etapie prowadzenia wszelkich prac ziemnych dokonujemy instalacji systemów nawadniania, odwadniania i odprowadzania wody deszczowej, kładziemy instalację oświetleniową. Warto to zrobić za jednym zamachem, gdy ogród jest przekopywany. Projekt obejmuje rozplanowanie rozmieszczenia roślin i elementów małej architektury wraz z przeprowadzoną inwentaryzacją roślin i elementów już istniejących. Plan i harmonogram prac pozwala na sprawne przeprowadzenie modernizacji ogrodu zgodnie z ideą klienta. Modernizacja ogrodu odświeży jego wizerunek i sprawi, że można będzie cieszyć się nim przez kolejne lata.