Skalniak, mgr inż Jan Anyszka
ul. Kryzysowa 18a, 91-867 Łódź, Tel.: +48 600 832 748

Pielęgnacja i ochrona roślin

- likwidacje zachwaszczeń
- strzyżenie, nawożenie, wertykulacje i aeracje trawników
- prześwietlanie drzew i krzewów
- opryski profilaktyczne i ochronne
- rekultywacje gruntu

W firmie Skalniak w Łodzi możecie Państwo skorzystać z usług obejmujących pielęgnację i ochronę roślin. Oferujemy kompleksowe utrzymanie ogrodów i terenów zielonych, jak również doraźne usługi, np. na prześwietlanie drzew i krzewów, strzyżenie trawnika itp. Dzięki nam przekonacie się Państwo, że nie musicie poświęcać swemu ogrodowi tak wiele czasu, aby cieszyć się jego pięknem.

Likwidacja zachwaszczeń

W ramach usług ogrodniczych oferujemy profesjonalne odchwaszczanie terenu. Systematyczne usuwanie chwastów jest konieczne, ponieważ delikatne odmiany roślin ogrodowych mogą zostać przez nie zdominowane. Chwasty usuwamy pieląc. Po środki chemiczne sięgamy tylko szczególnych przypadkach, ponieważ prowadzą one do wyjałowienia gleby. Pielenie przeprowadza się systematycznie, od wiosny do jesieni. Chwastom zapobiega ściółkowanie (np. korą, igliwiem, zrębkami drzewnymi).

Pielęgnacja trawnika

Oferujemy profesjonalną pielęgnację trawników, poprzez koszenie, nawożenie, wertykulację czy aerację. Dysponujemy niezbędnym sprzętem, dzięki któremu Państwa ogród będzie zachwycał przez cały sezon. Aerację przeprowadza się w celu napowietrzenia trawnika. Taki zabieg zwiększa wymianę powietrza w glebie, ułatwia dostęp wody do korzeni i pobudza trawę do rozwoju. Wertykulacja i aeracja są zalecane trawnikom intensywnie użytkowanym.

Prześwietlanie drzew i krzewów

Pielęgnacja i ochrona roślin w biurze projektowania ogrodów Skalniak obejmuje także fachowe prześwietlanie drzew i krzewów ogrodowych. Dzięki sezonowemu zabiegowi przerzedzania gałęzi uzyskujemy ładniejszy kształt drzewa lub krzewu, ale także stymulujemy je do bardziej efektywnego wzrostu i owocowania w nadchodzącym sezonie.

Opryski i rekultywacja

Oczywiście, aby jak najdłużej cieszyć się pięknem otaczającej zieleni, trzeba o nią należycie dbać. Odpowiednie opryski sezonowe pozwolą zadbać o dobrą kondycję roślin i ich odporność na szkodniki. W ramach rekultywacji oferujemy prace przywracające efektowny wygląd trawnikom, rabatom, drzewom oraz krzewom. Zapraszamy do kontaktu z firmą Skalniak w Łodzi.